~Over The World~

Masz odwagę wzlecieć ze mną ponad światem?

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-07-22 09:55:59

Nejtiko_Chiyurin
Alfa&Omega
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2017-03-16
Liczba postów: 15
WindowsFirefox 54.0

Dlaczego ortografia jest pozbawiona sensu

Dzisiaj wytłumaczę wam dlaczego ortografia nie ma sensu. Błędy ortograficzne nie mają żadnego znaczenia ponieważ nie przyczyniają się do poprawy komunikacji(w przeciwieństwie do np.czytania ze zrozumieniem lub umiejętności logicznego składania zdań i używania przecinków).  Ż czy rz, jaka to różnica, wymawia się tak samo, więc każdy zrozumie o co chodzi. Uważam, że ortografia jest pozbawiona sensu, ponieważ nie przyczynia się do poprawy komunikacji a utrudnia tylko poznanie języka polskiego(także przez obcokrajowców!). Uważam, że zasady pisowni powinny się zmienić i ludzie od maleńkiego powinni być uczeni tak, aby używać tylko ch, ż, u i wszystkim żyłoby się lepiej, a tak co mamy? Ciągły szitstorm, zwłaszcza w internecie, że ktoś np. napisał jakieś słowo przez rz kiedy powinno się je pisać przez ż. Każdy zrozumie co owy człowiek napisał ale i tak się czepiać będą, ponieważ kurna muszą się na kimś wyżyć i podnieść swoją samoocenę udowodniając całemu światu jacy są zajebiści skoro znają ortografię lepiej od nich(XD). W przypadku popełnienia błędów ortograficznych w jakimś tekście, mało kto zwróci uwagę na to co w nim najważniejsze-na przekaz, głębie, poglądy, stopień poetyzmu, weny twórczej, ogólnie rzecz ujmując na to o czym dana osoba pisze. Bowiem niestety, większość osób uważa, że znajomość ortografii sprawia, iż są bardziej wartościowymi osobami, kiedy nie ma to moim zdaniem niczego wspólnego z prawdą i tylko po raz kolejny udowadnia, że nasz świat stoi na głowie. Większość ludzi ocenia wszystko powierzchownie, co można dostrzec nie tylko w przypadku ortografii, ale także np. ocenienia ludzi po wyglądzie zewnętrznym. Nie jestem też patriotką, więc nie wiele dostrzegam pozytywów w tym, że nasz język jest jednym z najtrudniejszych, to raczej wada niż zaleta. Nie chcę szpanować umiejętnością czegoś, co dla mnie jest niczym więcej jak zwykłym utrudnianiem sobie życia, jednak niestety przez te wszystkie lata spędzone z ludźmi którzy ranili mnie swoim sposobem poprawiania mi błędów ortograficznych, rzadko już zaradza mi się je popełniać, jednak gdy mi się zdarzy i ktoś mi go wytknie to na złoć jemu piszę z błędami. :3 Gdy widzę natomiast jak innym je wypominają za pomocą złośliwych komentarzy w stylu "jebnij się słownikiem", to aż serce zaczyna mnie boleć i staję w ich obronie podsuwając ten sam pomysł. <3 Podsumowując jednak, jeżeli ktoś chce pracować oraz studiować w Polsce musi nauczyć się czegoś tak pozbawionego sensu jak ortografia. :<

Offline

#2 2017-07-22 13:30:56

Niampi
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-16
Liczba postów: 6
Windows 8.1Chrome 59.0.3071.115

Odp: Dlaczego ortografia jest pozbawiona sensu

Z jednej strony faktycznie ortografia jest bez sensu, w końcu i tak dane słowo przeczytamy tak samo. Z drugiej jednak (nie wiem jak innym) zostało to tak mocno wpojone, że gdy widzę ścianę tekstu, a tam praktycznie w każdym możliwym słowie błąd. Kilka błędów? W porządku, każdemu się zdarza, szczególnie gdy pisze się na telefonie, ale w co drugim? No przepraszam, na laptopie czy gdzieś jednak te słowa podkreśla. Mimo, że krew mnie zalewa w takich sytuacjach to zazwyczaj albo omijam dyskusję albo grzecznie poprawiam. Sama mam problem z przecinkami i prawdopodobnie z odpowiednią składnią(którą na upartego mogłabym tłumaczyć wiejskim pochodzeniem, tak jak inni tłumaczą błędy ortograficzne dysleksją), dlatego mogę sobie wyobrazić jak czuje się osoba po tekście "jebnij się słownikiem".
Podsumowując, błędy rażą po oczach, ale hej! da się to powiedzieć grzecznie, nie trzeba się od razu rzucać ze słownikami c:
Chyba zgubiłam wątek tego co chciałam powiedzieć ;__;

Offline

#3 2017-07-22 23:40:05

Akiko_123
Użytkownik
Dołączył: 2017-07-22
Liczba postów: 1
WindowsOpera 46.0.2597.46

Odp: Dlaczego ortografia jest pozbawiona sensu

Też uważam że ortografia nie ma większego sensu, w sumie to nawet nie wiem kiedy pisze się "ch" a kiedy "h" a mimo to nie popełniam często błędów ortograficznych ponieważ patrząc na słowo "wieża" dużo ładniej wygląda ono zapisane przez "ż" dlatego tak piszę. I w sumie kiedy z kimś rozmawiam to toleruje błędy, nawet jeśli jest ich masakrycznie dużo. Denerwują mnie one tylko dlatego że przyzwyczaiłam się do wyglądu słów zapisanych poprawnie, ale nie robię nikomu wyrzutów kiedy napisze coś z błędem . I nie mam pojęcia co mogłabym więcej dopisać dlatego lepiej skończę xD

Offline

#4 2017-07-25 10:51:28

Alcord
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2017-03-29
Liczba postów: 10
AndroidChrome 54.0.2840.85

Odp: Dlaczego ortografia jest pozbawiona sensu

Ortografia zawsze będzie krytykowana w dwojaki sposób, nikt nie musi być wielkim znawcą słownika języka polskiego, w moim przypadku, gdy waham się jak prawidłowo napisać wyraz, słowo to wujek Google mi zawsze pomoże.
Najczęściej i zarazem dobrym sposobem na prawidłową pisownię jest trenowanie słów bliskoznacznych.
Taki fancik na koniec: Grzegrzółka, a gżegżółka ta sama wymowa, lecz czym się różnią? [dblpt]P


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia".
Jonathan Carroll

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
zrobfikola - polandrpfivem - craftbukkit - creed-rpg - teraz