~Over The World~

Masz odwagę wzlecieć ze mną ponad światem?

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-03-18 09:29:41

Nejtiko_Chiyurin
Alfa&Omega
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2017-03-16
Liczba postów: 15
WindowsFirefox 52.0

Otyłość, niska samoocena spowodowana wyglądem zewntęrznym

Hejka!
Siedzę sobie właśnie na dworcu w Wrocławiu i słucham jak jakieś idiotki obżerając się żarciem z McDonalda obgadują jakąś inną dziewczynę, mówiąc, że jest gruba i brzydka. ...No do jasnej cholery, kto normalny ocenia innych ludzi po wyglądzie?! Ach, no tak, sory, zapomniałam, że ludzie z  niskim poziomem świadomości tak mają. :l No szlak mnie trafia po prostu gdy słucham takich niedorozwojów. Sama nie uważam siebie za piękną, w sumie nie jestem zbyt ładna, ale myślicie, że na serio taki stan rzeczy negatywnie wpływa na moją samoocenę? Nie! A dlaczego? Ponieważ mam wysoki poziom świadomości i potrafię zrozumieć, że nie tylko innych ludzi ale także i samego siebie należy oceniać po wnętrzu?! Dlaczego tak niewiele ludzi potrafi zrozumieć, że wygląd zewnętrzny jest tylko nieistotną skorupą, powłoką, częścią materialnego świata która zniknie zaraz po naszej śmierci? (A z moich obserwacji wynika, że największy problem z zrozumieniem tego oczywistego faktu mają ludzie w wieku 10-30lat) Tym, na co naprawdę powinnyśmy zwracać uwagę oraz tym na podstawie czego powinnyśmy oceniać zarówno samego siebie jak i innych ludzi jest: charakter, zachowanie, poglądy oraz wyznawana wiara. (wiek, płeć, gust, styl, ilość posiadanej forsy lub orientacja są niemal równie nieistotne co wygląd zewnętrzny) A teraz słuchajcie, wszyscy którzy posiadacie niską samoocenę ponieważ jakieś kreatury z niskim poziomem świadomości nabijali się z waszego wyglądu-Olejcie ich! Bądźcie świadomi tego, że nie mają oni racji, ponieważ tym co zabierzecie ze sobą po śmierci nie będzie ani wygląd ani żadne dobra materialne, tylko wasza dusza, wasze myśli oraz uczucia, które przede wszystkim powinniście żyjąc tutaj, w tym piekle na ziemi pielęgnować. Jednak! Nie powinniście zapominać także o tym, iż zdrowe odżywianie, dbanie o prawidłową florę bakteryjną naszych jelit oraz codzienne ćwiczenia, na pewno jest niezwykle istotnym elementem poprawy naszego samopoczucia oraz odzyskania energii do życia. Jednak nie powinniście tego robić dla innych, starając się w ten sposób sprawić aby ludzie was polubili. Dlaczego? Ponieważ ktoś kto ocenia Cię po wyglądzie nie jest godny tego aby wgl z tobą rozmawiać? Także, róbcie to dla siebie, a na pewno poczujecie się lepiej, ponieważ wasze ciało będzie wam wdzięczne za każdą witaminę, każdy minerał, probiotyk lub kwasy omega które znajdą się w waszym przewodzie pokarmowym mając za zadanie poprawić stan nie tylko waszego ciała fizycznego ale także psychicznego! Pamiętajcie, że dbanie o swoje zdrowie jest niezwykle istotne, ale ludzie którzy przede wszystkim dbają o swój wygląd zewnętrzny(ze strachu przed opinią innych ulegają presji społecznej!) najczęściej jednocześnie niszczą swoje zdrowie(używając farb, lakierów, pudrów, tuszy lub nawet jadu kiełbasianego!).  Tak więc życzę wam wytrwałości w dążeniu do poprawy zarówno waszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego, dzięki zrozumieniu, że większość otaczających was ludzi nie potrafi was prawidłowo ocenić ze względu na ich zamknięty umysł oraz schematyczny sposób myślenia.
Powiększajmy naszą świadomość! Pozdrawiam!
~Nejtiko Chiyurin~

Offline

#2 2017-03-18 21:13:16

Hikaro
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2017-03-18
Liczba postów: 4
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Odp: Otyłość, niska samoocena spowodowana wyglądem zewntęrznym

Większość ludzi po prostu lubi oceniać innych i nawet nie chcą poznać bliżej danej osoby. Jeżeli ktoś nie spełnia "urojonych wymagań"  innych osób (o których oczywiście nie masz pojęcia bo nikt ci nie powie że komuś coś w Tobie nie pasuje - sam się musisz domyślić) to wtedy dana osoba jest skreślona w oczach innych,bo nieważne jak bardzo będzie się starać to i tak nie zaprzyjaźni się z osobami,które myślą o danej osobie przez pryzmat wyglądu. Poza tym tę sytuację można odnieść nie tylko do wyglądu,ale i do innej sytuacji takiej jak np.charakteru innej osoby. Każdy z nas jest wyjątkowy i wygląd nie ma żadnego znaczenia jaka dana osoba jest naprawdę.  Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu takimi jak wygląd,kolor skóry, wiek czy niektóre cechy charakteru i to trochę niesprawiedliwe  że ludzie są tak osądzani przez innych. Każdy z nas jest wyjątkowy - niezależnie od tego jak wygląda lub jakie cechy charakteru posiada i każdy z nas pragnie być zaakceptowanym przez innych. Gdyby osoby oczerniające znalazły się na miejscu tych osądzanych pewnie sami zdaliby sobie sprawę z tego co robią.

Ostatnio edytowany przez Hikaro (2017-03-18 21:17:08)

Offline

#3 2017-03-18 23:16:58

Skrzydlata
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2017-03-18
Liczba postów: 4
WWW
WindowsChrome 56.0.2924.87

Odp: Otyłość, niska samoocena spowodowana wyglądem zewntęrznym

Mamy taki wiek, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem, pierwsi obrażają drugich dla zaspokojenia własnego ego, bo myślę, że są mniej lub więcej świadomi tego, że sami nie są idealni.
Również jest taka moda na to, aby być perfect, stąd też strach u innych, że jeżeli będzie się odstawać od grupy to zostanie się odrzuconym, a jak wiemy - każdy z nas cholernie boi się samotności.
Choć też Ci, którzy są obrażani powinni doskonale znać swoją wartość i nie przejmować się słowami, kogoś kto sam ma ze sobą jakieś problemy.
Można tak na ten temat gdybać, bo ten motyw zawsze będzie - aż wszyscy sami się nie pozabijamy, albo dopóki jakaś kometa nie walnie w planetę.


"Pomnik wolności zbudował niewolnik." - Słoń; Efekt Lucyfera.

Offline

#4 2017-03-19 00:25:25

Hikaro
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2017-03-18
Liczba postów: 4
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Odp: Otyłość, niska samoocena spowodowana wyglądem zewntęrznym

Jest w tym sporo racji.  Tak długo jak istnieje dany problem to tak długo znajdą się osoby,które dany problem wywołają. Są ludzie których takie sytuacje "nie ruszają" a są też tacy,którzy bardzo to przeżyją bo pewnie zdają sobie sprawę że przez to jacy są nie znajdą nikogo kto ich zaakceptuje (a to może prowadzić do wielu bardzo przykrych sytuacji)  Taka osoba,która obraża jest niejako bezkarna,bo i tak naprawdę ma to gdzieś,bo ma własne grono zaufanych znajomych,które zna od lat. Nie mamy wpływu na decyzje osoby,która ocenia innych bo i tak nieważne jak bardzo byśmy się nie starali ta osoba i tak ma już wyrobiony na dany temat jak i osoby zdanie. Niektórzy ludzie lubią bawić się emocjami i uczuciami innych i mają opanowane to do perfekcji. Gdy Już myślisz że wszystko jest w porządku nagle jedno zdanie lub zachowanie danej osoby niszczy dosłownie wszystko. Nie wszyscy tacy są,ale niestety zdecydowana większość ludzi taka jest.

Offline

#5 2017-03-24 21:41:43

Tenshi
Użytkownik
Skąd: Przemyśl
Dołączył: 2017-03-17
Liczba postów: 2
Windows 7Firefox 52.0

Odp: Otyłość, niska samoocena spowodowana wyglądem zewntęrznym

Tak czytałam wasze wypowiedzi więc i ja dodam swoją [dblpt]P 
A więc co na temat tego jak ktoś nabija się z czyjegoś wyglądu różnie można to odbierać, wiadomo nie jest to dobre obgadywać kogoś bo moim zdaniem "karma" do każdego wraca. Ale patrząc z perspektywy osoby która jest obgadywana to w sumie nie wiem o tym, że coś jest mówione właśnie na jej temat, ale jest takie coś jak przeczucie. Są przypadki gdzie ktoś komuś na prawdę w prost powie co o nim sądzi (najczęściej chyba spotykane co do orientacji, co moim zdaniem jest głupie gdy ktoś się rzuca do kogoś bo jest homo). Jest też takie coś, że wygląd MOIM zdaniem po części pokrywa się z tym jacy jesteśmy w środku czy z naszym charakterem i sposobem życia. Na pewno każdy z nas tak ma, że gdy na kogoś spojrzy wie, że ta osoba nam pasuje i jest ciekawa, można też w to wliczać, że czujemy aure tej osoby bo pokrywa się z naszą. Znamy powiedzenie "Swój do swego ciągnie", więc wygląd może i nie ma głębszego znaczenia ale jakoś tam pod uwage brany jest mimo wszystko.  Ludzie z niższej sfery z tą niższą inteligencją zawsze będą mieli problemy do każdego i do świata bo po prostu są za głupi i jak widać nie chcą pojąć głębszego sensu istnienia. Niszzczy ich to jacy są.  Ja na przykład idąć ulicą i widząc bande "dresów" czy "plastików" też potrafie myśleć o nich rózne rzeczy, zależy też co robią w danym momęcie (jak sobie stoją, plują na chodniki, palą i popijają piwko) to brzydkie słowa na ich temat aż mi się cisną na język. To będzie takie nie kończące się wypowiadania zdania na swoje tematy, Tylko różnica w tym, że niektórzy podchodzą do tego z dystansem a niektórzy nie.  Ja sama jestem obiektem plotek i takich tam, ale mam na to w sumie wywalone, jedynie mam mały uraz z dzieciństwa ale jakoś daje z tym rade, po prostu nie przebywam w dużych grupach ludzi. Lubie wygladać sobie po swojemu, czasem sie umalować i ubrać w coś ciekawego  a czasem po prostu wyjść najzwyczajniej na świecie (moim zdaniem wszystko ma coś w sobie wyjątkowego, tylko zależy OD NAS jak na to patrzymy i dostrzegamy). Tak jak tam wcześniej Hikaro pisał, każdy ma znas grono odbiorców którzy nas akceptują i podziwiają i przy tym pozostańmy i szanujmy sie na wzajem, a na reszte społeczeństwa nie ma co zwracać uwagi (na te złe społeczeństwo) jedynie poszukiwać tych dobrych i ciekawych , gdzie rozumiemy się wzajemnie [dblpt])


Stoimy na krawędzi, tak młodzi i beznadziejni. Z demonami w naszych głowach. Jesteśmy, jesteśmy, bez gruntu pod stopami. Bez nikogo, kto by nas złapał. Ponieważ jesteśmy, jesteśmy kolorami w ciemności.
Nigdy nie mów sobie, że powinieneś być kimś innym. Wyprostuj się i powiedz: "Nie boję się, nie boję się!"

Offline

#6 2017-03-26 21:13:26

Asunachan
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-26
Liczba postów: 1
WindowsFirefox 52.0

Odp: Otyłość, niska samoocena spowodowana wyglądem zewntęrznym

Okej. Masz rację. Ja na przykład nie jestem ani ładna ani zgrabna a wśród ludzi czuje się jak słoń w fabryce porcelany, jednak nie jest mi z tym źle. Bo czemu miało być? Ja uważam że ludzie którzy oceniają po wyglądzie zewnętrzny.  mają po prostu niską samoocenę i próbują ją sobie jakoś podbić dlatego tak mówią. W sumie to tylko tyle mam do powiedzenia na ten temat

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
grupameska - kajetan - birdsworld - serwerklasowy - wmg